Apple One: jedno předplatné na všechno. Vyplatí se?

apple one jednasluzba na vsechno

Apple pomalu spouští novou službu Apple One, která nabídne výhodnější balíček 4 služeb: Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a uložiště iCloud. Dostupné jsou u nás 2 varianty:

  1. Individuální tarif pro jednoho se zmíněnými službami a 50 GB úložištěm na iCloud celkem za 285 Kč/měsíc
  2. Rodinný tarif až pro 6 osob s výše zmíněnými službami a 200 GB úložištěm na iCloud za 389 Kč/měsíc.
Ceník Apple One

Vyplatí se Apple One pro jednotlivce?

Když si sečteme standardní cenu všech zahrnutých služeb, tak se Apple One vyplatí. Je však otázkou, jestli každý uživatel má zájem o Apple Arcade. Osobně patřím mezi osoby, které Apple Arcade nezaujalo, ale jinak si platím úložiště, Apple Music i Apple TV+. 50GB úložiště stojí 25 Kč, Apple Music je za 149 Kč a Apple TV+ za 139 Kč měsíčně. Celkem to dělá 313 Kč, což je o 28 Kč více než Apple One.

Zdá se, že se mi Apple One papírově vyplatí. Ušetřil bych 28 Kč měsíčně a zdarma ziskal Apple Arcade, ale má to jeden háček. Tím je to, že zatímco u úložiště iCloud a Apple Music si jsem jistý, že si tyto služby nechám, u Apple TV+ tomu tak úplně není. Apple TV+ stále nabízí velmi málo obsahu v porovnání s konkurencí. Co mě na Apple TV+ zajímalo jsem viděl, a tak uvažuji, že službu zruším. Pokud bych nyní přešel na Apple One, tak by nebyla cesta zpátky. Když bych chtěl službu zrušit, tak by mě čekalo zjišťování co se stane s mými daty v úložišti, jestli mi zůstane hudební knihovna a jestli je vše možné převést zpět na jednotlivé služby. Mezi tím bych stále platil tu jednu „výhodnou“ částku za vše v jednom, dokud bych nezapomněl, že chci něco měnit.

Verdikt je jasný: Apple One se v tomto případě nevyplatí. Je to služba, která své uživatele zaváže k platbě ne moc vysoké částky, kterou budou neustále platit a nebude zde riziko, že některou ze služeb zruší.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde