Společnost Apple získala povolení, které jí umožňuje testovat autonomní vozidla na veřejných komunikacích ve státě Kalifornie.

Apple byl přidán do seznamu držitelů povolení, kteří se v pátek mohou zúčastnit programu autonomní testování vozidel v Kalifornii a mohou se tak připojit ke společnostem jako jsou Google, Tesla, BMW, Honda, Ford, Nissan a další.

Získání povolení k autonomnímu testování vozidel vyžaduje několik kroků, včetně podrobných podrobností pro každé konkrétní testované vozidlo, což naznačuje, že Apple může mít nějaké softwarové zkušební vozidlo, které je připraveno na silnici. Zda Apple začne skutečně testovat vozidlo, se nemusí potvrdit, protože některé společnosti se zaregistrují, ale povolení nakonec stejně nevyužijí.

V Kalifornii musí všechny společnosti, které se účastní programu Autonomní testování vozidel, musí podat informace o vozidle, které uvádějí například, kolik kilometrů bylo již danými autonomními vozidly najeto, tak že pokud bude Apple automobil skutečně testovat, objeví se o tyto informace na stránkách DMV.

Přijetí společnosti Apple do programu Autonomous Vehicle Testing potvrzuje práci společnosti na projektu týkajícím se automobilů. Předčasné fámy naznačovaly, že Apple vyvinul své vlastní autonomní elektrické vozidlo, ale Apple údajně od té doby přechází k budování autonomního systému řízení spíše než celkového automobilu.

Vyvinutý pod vedením společnosti Bob Mansfield, autonómní jízdní systém společnosti Apple by mohl v budoucnu umožnit partnerství existujícími výrobci automobilů nebo se vrátit do svého projektu vývoje vlastního automobilu. Ředitelé společnosti Apple údajně dali vozidlovému týmu ultimátum do roku 2017, aby prokázal proveditelnost autonomního pohonného systému navrženého společností Apple a jeho schválení vozidlům pro testování na silnici. To by mohlo být signálem, že projekt postupuje stále kupředu.

Nejaktuálnější informace: Podle společnosti Bloomberg získala společnost Apple povolení, kde plánuje zahájit testování své softwarové platformy pro automatické řízení automobilů na veřejných ulicích. Software bude uveden do stávajících vozů, s povolením zahrnujícím tři SUV – Lexus RX450h-2015, povolení by také mělo být pro šest jeho řidičů, jak uvedl mluvči DMV.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde