Srovnání streamovacích služeb a videoték

srovnani streamovacich sluzeb

Připravili jsme pro vás souhrn informací o streamovacích službách a videotékách, které jsou dostupné v České republice. V souhrnu jsme je rozdělili na 4 kategorie a vzájemně je porovnali. V závěru článku naleznete tip jak sledovat filmy zdarma a legálně.

Jaká služba je nejlepší?

Obecně platí, že filmy a seriály z vlastní tvorby jednotlivých streamovacích služeb, televizí a videoték jinde nenajdete. V případě, že si plánujete pouštět svůj oblíbený seriál, máte jasnou volbu. Pokud však nemáte žádný seriál, který nutně potřebujete sledovat, pak se můžete rozhodnout na základě našeho srovnání.

Název kategorie+ plusy– mínusy
Streamovací služby s měsíční platbou+ velké množství obsahu– vyšší cena
– většina obsahu bez dabingu
Menší videotéky+ vysoce kvalitní obsah– úzce zaměřená nabídka filmů
Televizní archívy a internetové televize+ české seriály a filmy– menší nabídka známých filmů
Videotéky jako doplňkové služby+ nízká cena– menší výběr filmů a seriálů
– musíte mít televizi od daného poskytovatele

Jak je zřejmé z tabulky výše, každá ze 4 kategorií je něčím specifická. Pokud chcete sledovat populární zahraniční filmy a seriály, jsou pro vás ideální streamovací služby s měsíčním předplatným. Pro náročnější diváky vyhledávající kvalitní filmy jsou vhodnější menší videotéky. Televizní archívy a internetové televize jsou vhodné zejména pro diváky, kteří vyhledávají dabing a chtějí sledovat seriály z produkce českých televizí. Pro diváky, kteří se chtějí podívat pouze občas na nějaký zahraniční film (s dabingem), jsou ideální videotéky jako doplňkové služby. Přehled služeb z jednotlivých kategorií naleznete níže:

 1. Streamovací služby s měsíčním předplatným
  • Amazon Prime Video
  • Apple TV
  • HBO GO
  • Netflix
 2. Menší videotéky
  • Aerovod
  • DOC Alliance
 3. Televizní archívy a internetové televize
  • iPrima
  • iVysílání
  • OBBOD
  • Televize Seznam
  • Voyo
 4. Videotéky jako doplňkové služby
  • O2
  • Skylink
  • T-mobile
  • Vodafone (dříve UPC)

Streamovací služby s měsíčním předplatným

Pokud hledáte opravdu velké množství obsahu za měsíční poplatek a nevadí vám originální znění, pak pro vás bude ideální jedna z následujících služeb.

Názevcena za měsíczkušební doba zdarma+ plusy – mínusy
Amazon Prime Video164 Kč7 dní+ široká nabídka– chybějí české titulky
Apple TV+139 Kč7 dní+ plně integrováno do Apple zařízení– velmi malá nabídka v rámci předplatného
HBO GO159 Kč7 dní+ široká nabídka
Netflix199 Kč30 dní+ široká nabídka– vyšší cena

Aktuálně pro českého diváka díky množství obsahu a možnosti českých titulků nejlépe vychází služby HBO GO a Netflix.

Amazon Prime Video

Videotéka od Amazonu nabízí velkou nabídku filmů a seriálů doplněnou o vlastní tvorbu. Jako příklad můžeme uvést The Grand Tour.

Velkou nevýhodou služby je absence české lokalizace. České titulky nebo dabing nabízí minimum titulů. 

Cena: 5,99 Eur (cca 164 Kč) 

Zkušební období: 7 dní.

Apple TV+

Apple TV+ je relativně nová služba, která začínala pouze s šesti seriály a dvěma filmy. Dnes je v nabídce 15 seriálů, 3 filmy a v dubnu přibydou další 3 seriály. Všechny filmy a seriály jsou vlastní tvorby a nejsou dostupné v žádné jiné službě. Apple do své tvorby významně investoval a získal mnohé hollywoodské hvězdy. Kvalita snímků je velmi vysoká o čemž svědčí i nominace seriálu The Morning Show na zlaté glóby. 

Přes rozhraní aplikace TV (dostupné na všech Apple zařízeních) je možné také jednotlivě zakoupit nebo vypůjčit jeden ze stovek filmů. Mezi těmito filmy naleznete například i takové, které byly nedávno v kinech. Například Le Mans ’66, Vlastníci nebo Tenkrát v Hollywoodu.

Ceny:

 1. 139 Kč za měsíc předplatného Apple TV+
 2. Za půjčení filmu zaplatíte od 59 Kč do 79 Kč. Po zaplacení máte 30 dní na spuštění filmu. Po prvním spuštění je film dostupný 48 hodin. Během těchto 48 hodin si můžete film pustit několikrát.
 3. Zakoupení filmu stojí od 199 Kč do 329 Kč.

Zkušební období: 7 dní.

Podívejte se na způsoby, jak získat Apple TV+ zdarma k novému zařízení nebo studentskému předplatnému Apple Music. 

HBO GO

Filmotéka od HBO nabízí obsáhlou knihovnu s více než 800 filmy a více než 300 seriály. Mezi nimi naleznete i vlastní tvorbu od HBO mezi kterou například patří seriály Hra o trůny, Černobyl a Westworld. V nabídce také najdete filmové trháky z posledních let, jako jsou například Zrodila se hvězda a Avengers: Endgame.

Cena: 159 Kč

Zkušební období: 7 dní.

Netflix

Netflix je jedna z hlavních streamovacích služeb, která má jednu z největších nabídek filmů a seriálů. Netflix dlouhodobě vytváří i vlastní obsah, který je mimořádně kvalitní. Za zmínku stojí seriály Zaklínač a Černé zrcadlo. Netflix usilovně pracuje na dostupnosti českých titulků, které jsou dnes už dostupné pro velkou část obsahu. 

Cena: od 199 Kč (různé tarify s příplatky za počet možných souběžných sledování a kvalitu videa)

Zkušební období: 30 dní.

Menší videotéky

Vybrané služby charakterizuje nejen užší nabídka, ale také zaměření na kvalitní tituly i od méně známých tvůrců. Pokud nevyhledáváte akční, sci-fi a fantasy žánry, je pro vás tato služba ideální.

Aerovod 

Na Aerovodu naleznete nabídku v řádu stovek českých i zahraničních filmů. Výhodou této služby je opravdu kvalitní nabídka filmů, které prošly menšími kiny jako jsou Světozor, Aero nebo Scala. V nabídce nechybí ani snímky, které získaly prestižní ocenění. Například Oscarem oceněné filmy Zelená kniha a Parazit.

Ceny:

 1. Měsíční předplatné za 150 Kč – V rámci předplatného nejsou k dispozici některé novější filmy.
 2. Jednorázový nákup ke zhlédnutí – zakoupíte si film ke zhlédnutí a následně ho máte 30 dnů k dispozici pro přehrání v prohlížeči. Po prvním spuštění je film dostupný 48 hodin.  Cena je obvykle 60 Kč.
 3. Jednorázový nákup ke stažení – Film si můžete stáhnout ve formátu MP4. Cena obvykle 110 Kč.

DOC Alliance

Služba dafilms.cz je zaměřená zejména na dokumentární filmy. Nabízí snímky, které prošly alespoň jedním ze sedmi partnerských evropských festivalů. Portál má i férový přístup ke tvůrcům, kterým posílá 60 % částky zaplacené za zhlédnutí.

Ceny:

 1. Měsíční předplatné – V rámci předplatného je dostupná většina filmů. Výjimkou jsou obvykle nejnovější filmy. Cena je 135 Kč. Aktuálně je nabízena akce na roční předplatné za 799 Kč (necelých 67 Kč měsíčně).
 2. Jednorázový nákup ke zhlédnutí – Cena je individuální a pohybuje se od 39 Kč do 79 Kč.
 3. Jednorázový nákup ke stažení – Filmy se dělí na krátké/dlouhé a podle toho i jejich cena 50/99 Kč. Některé filmy není možné stáhnout.

Televizní archivy a internetové televize

Pokud chcete sledovat zejména obsah z tvorby vaší oblíbené televizní stanice je pro vás jedna z těchto služeb ideální. Výhodou je u těchto služeb dostupnost dabingu a titulků u zahraničních filmů.

NázevCena měsíčního předplatnéhocena za zhlédnutí filmu bez předplatného+ plusy– mínusy
iPrimazdarma / 59 Kč (bez reklam)49 Kč+ televizní obsah zdarma– filmy jen za poplatek
iVysílánízdarmazdarma+ zdarma
+ velké množství obsahu
– nenabízí zahraniční filmy
OBBOD150 Kč60 Kč+ filmy v ceně předplatného– předplatné podobně drahé jako HBO GO
Televize Seznamzdarmazdarma+ zdarma
+ kvalitní obsah
– menší množství filmů
Voyo159 Kč+ sportovní přenosy
+ filmy v ceně předplatného
– předplatné stejně drahé jako HBO GO

iPrima

Na iPrima.cz naleznete internetový archiv seriálů a pořadů z tvorby TV Prima. Obsah, který už byl vysílaný na televizní stanici je možné sledovat zdarma. Díly seriálů, které ještě neměly premiéru je možné sledovat za 29 Kč.

Služba také nabízí videopůjčovnu, kde si můžete půjčit vybrané filmy za 49 Kč. Následně máte 30 dní na spuštění filmu. Od prvního spuštění je film dostupný 48 hodin. 

Ceny: 

 • Obsah z tvorby TV Prima je zdarma se zobrazením reklam. Pro vypnutí reklam se platí předplatné 59 Kč za měsíc. Obsah je u verze zdarma i placené verze totožný.
 • Zhlédnutí filmu z videopůjčovny stojí 49 Kč.
 • Zhlédnutí dílu seriálu před premiérou stojí 29 Kč.

iVysílání

Archiv České televize nabízí mnoho českých seriálů, dokumentů a filmů. Podívat se můžete třeba na seriál Kosmo. Archiv je mimořádně obsáhlý a kompletně zdarma bez potřeby registrace.

Cena: zdarma.

OBBOD

OBBOD dnes nabízí již přes 1000 filmů a seriálů. V nabídce jsou české i zahraniční filmy, seriály (i vlastní tvorby – Vyšehrad) a také pohádky pro děti. 

Cena:

 1. Měsíční předplatné – v rámci předplatného je dostupná kompletní nabídka. Cena je 150 Kč za měsíc.
 2. Jednorázový nákup – vybrané filmy je možné i jednorázově zakoupit za 60 Kč. 

Zkušební období: 7 dní.

Televize Seznam

Televize Seznam je internetová televize, která obsahuje zejména vlastní tvorbu, která je mnohdy kvalitní a zajímavá. Naleznete zde plno dokumentů, rozhovorů, výukových videí, poučných pořadů a zábavných seriálů z bývalého Stream.cz. V nabídce je i přes 20 filmů od Aerofilms.cz (provozovatel Aerovod). Vše je kompletně zdarma a bez nutnosti registrace. 

Cena: zdarma.

Voyo

Voyo je internetový archív obsahu vytvořeného televizí Nova, který nabízí navíc přes 2500 filmů, možnost online sledování všech kanálů Nova (včetně sportovních Nova Sport 1 a 2) a sledování zápasů NHL, NBA a UFC. Pokud ale máte zájem o nejnovější zahraniční trháky, tak zde neuspějete. V nabídce filmů jsou převážně české a starší nebo méně známé zahraniční filmy.

Na vyzkoušení je možné využít 7denní zkušební období zdarma, které ale neobsahuje sportovní obsah. 

Cena: 159 Kč za měsíc.

Zkušební období: 7 dní.

Videotéky jako doplňkové služby

Pokud si platíte televizi od některého z následujících poskytovatelů, můžete si připlatit za doplňkovou videotéku. Pokud nevyužijete obří nabídku velkých streamovacích služeb jako je Netflix a HBO GO a preferujete dabing, bude pro vás tato možnost ideální a vyjde vás i levněji.

O2

O2 ke své službě O2 TV Air nabízí videotéku s možností vypůjčení filmů na 48 hodin. Cena za půjčení začíná na 30 Kč. 

Cena: 30, 45 nebo 75 Kč podle filmu. 

Skylink

Skylink ke své službě Skylink live TV nabízí za poplatek filmotéku, kde se nachází přes 500 pravidelně aktualizovaných filmů.

Cena: 99 Kč za měsíc. 

T-Mobile

Ke službě T-Mobile digitální TV si můžete za poplatek přikoupit přístup do videotéky s nabídkou více než 600 filmů. 

Cena: 99 Kč za měsíc.

Vodafone (dříve UPC)

K televizi od Vodafone (dříve UPC) můžete přiobjednat přístup do videotéky s nabídkou více než 2000 filmů, seriálů a dokumentů. Pro televizní balíčky Komfort a Komplet je videotéka zdarma, pro Klasik je za poplatek. 

Cena: Pro tarify Komfort a Komplet zdarma, jinak 99 Kč za měsíc.  

Jak sledovat filmy zdarma a legálně?

V první řadě můžete využít služby zdarma jako je iVysílání nebo nabídku 20 filmů od Televize Seznam.

Pokud se nemůžete rozhodnout pro některou z výše uvedených služeb, můžete využít pro sledování filmů a seriálů zkušební období zdarma. V součtu tak získáte až 65 dnů legálního přístupu ke kvalitním filmům. Pokud jste si v nedávné době zakoupili nové zařízení od Apple, můžete využít dokonce Apple TV + na celý rok zdarma.

Přehled zkušebních období:

 1. Amazon Prime Video – 7 dní
 2. Apple TV+ – 7 dní
 3. HBO GO – 7 dní
 4. Netflix – 30 dní
 5. OBBOD – 7 dní
 6. Voyo – 7 dní

1 KOMENTÁŘ

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde