iPad Air 2020 (4. gen.): specifikace, ceny, dostupnost

ipad air 4 2020

Aktualizace: Nový iPad Air 4 byl představen! Dostal procesor Apple A14 s 16 jádry a přinesl skoro všechny novinky o kterých jsme informovali! Displej je nově skoro přes celou přední stranu, touch ID v zapínacím tlačítku a má i USB-C a Smart konektor. iPad bude k dispozici za měsíc a cena bude 599 dolarů. Ostatní dnes představené produkty můžete kupovat už dnes v Alze.

Rychlé představení iPadu Air 4

  • Displej přes téměř celou přední stranu.
  • Touch ID v novém umístění – v zapínacím tlačítku
  • USB-C konektor
  • Smart konektor
  • Procesor Apple A14 Bionic s 16 jádry.
  • Kompatibilita s Apple pencil 2. iPad Air 3 je kompatibilní pouze s první Apple Pencil.
  • 12Megapixelový fotoaparát
  • 5 barevných provedení

Vzhled a displej

Aktualizace: Dočkali jsme se 10,9palcového displeje přes téměř celou přední stranu a Touch ID nalezneme v zapínacím tlačítku.

ipad air 4 2020

Nejzásadnější novinkou u nového iPadu Air by měl být podle uniklého manuálu větší displej s tenkými rámečky, díky kterým bude displej pokrývat skoro celou přední část tabletu. Absence kulatého Home buttonu by tak měla znamenat umístění Touch ID buď pod dislplej nebo do zapínacího tlačítka na straně. Leaker L0vetodream na Twitteru už v březnu informoval, že bude Touch ID pod displejem. V nedávno uniklém manuálu je ale zmínka o umístění v zapínacím tlačítku. 

Slovenský magazín SvětApple na základě uniklého manuálu vytvořil několik konceptů, jak by mohl nový iPad vypadat. Jeden z nich můžete vidět níže.

Koncept iPadu Air 4. generace podle magazínu SvětApple.

Specifikace

Aktualizace: iPad Air 4 doopravdy dostal, jako první zařízení, procesor Apple 14 s 16 járdy.

Podle úniku od leakera Komiya by měl mít nový iPad Air procesor Apple A14. Je však otázkou, zda Apple zvolí tuto cestu a osadí tablet střední třídy tímto novým procesorem. Je pravděpodobnější, že nový iPad Air bude osazen procesorem A12X, kterým byl osazen iPad Pro 2018. 

Konektory

Potvrdily se Spekulace a iPad Air opravdu má USB-C konektor. Znamená to tak pravděpodobně konec Lightning konektoru a nástup rychlejšího USB-C do Apple zařízení. Další nový konektor, který se nově objeví na iPadu Air, je Smart konektor, který se nachází na zadní části a slouží k připojení klávesnice Magic Keyboard.

Cena a dostupnost

iPad Air patří jak výkonem, tak i cenou mezi iPad Pro a iPad. Jeho základní cena by tak měla zůstat na 14 490 Kč a nejvyšší konfigurace by měla být dostupná za necelých 19 000. K dostání bude už během října u oficiálních prodejců.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde