Další Apple Event bude už 10. listopadu. Co očekáváme?

apple event listopad 2020

Apple nečekaně oznámil, že už za týden bude další událost na které představí další novinky. Co za hardware očekáváme? Ve zkratce:

V delší verzi se nejprv podíváme na rekapitulaci, co Apple v posledních měsících představil. Následně se pokusíme rozšifrovat, co nám naznačuje samotná pozvánka a na závěr se podíváme na seznam zařízení o kterých se spekuluje. U každého ze zařízení bude i subjektivní šance na představení na listopadové keynote.

Rekapitulace – co už představeno bylo

Před 2 měsíci jsme se nejprve dočkali Apple Watch SE a Series 6 společně s iPadem 8. generace a novým iPadem Air 4 (2020). Následně proběhla v netradiční dobu tradiční událost na které byly představeny iPhony 12 a HomePod mini. Vzhledem k tomu, že v první polovině roku byl představen (kromě aktualizovaných verzí Maců) iPhone SE 2020 a iPad Pro 2020, tak nemá smysl očekávat žádné nové iPhony ani iPady. Pozornost se tak zaměřuje na nové produkty a nové verze Maců a MacBooků.

Co naznačuje pozvánka

Pozvánka na událost obvykle ukrývá indicie o chystaných produktech. Z aktuální pozvánky můžeme vyčíst hned 3 informace. Tou první je chování pozvánky při otevření na iPhone v rozšířené realitě. Pozvánka se sklápí a vyklápí, podobně jako notebook. Druhou indícií je světlo, kterým logo Apple osvíceno. To vychází jakoby zpoza loga, což značí podsvícení. Třetí indícií je barva podsvícení, která připomíná barvy Mac OS Big Sur. Toto dešifrování informací z pozvánky berte samozřejmě s rezervou. Pokud jste si na pozvánce všimli něčeho jiného, tak mi dejte vědět do komentářů a text doplním.

Jaké novinky očekáváme

Nemá smysl očekávat iPhony a iPady, a tak je logické, že se nejspíš dočkáme nového MacBooku s Apple Silicon a dalších nových zařízení.

MacBook s Apple Silicon

macbook s apple silicon
První notebook s Apple Silicon by mohl být klasický MacBook

Apple Silicon je pojmenování procesoru od Apple, který byl představen na WWDC 2020. První Mac s tímto procesorem byl vývojářský Mac mini, který po WWDC Apple za poplatek zapůjčil vývojářům. Arm procesor v prvním veřejně prodejném Macu s Apple Silicon bude vycházet z Apple A14, který je v iPhonech 12 a iPadu Air 4. generace.

Jeho výhoda oproti procesorům od Intelu spočívá zejména v jeho efektivitě a s tím spojené možnosti provozu s nízkým odběrem energie. Také by mělo dojít k podobnému rozdělení jader jako třeba u iPhone: na úsporná a výkonná. Z toho vyplývá, že tyto procesory umožní díky chodu na úsporná jádra mnohem větší výdrž na jedno nabití (při zachování stejné velikosti baterie) a díky výkonným jádrům nabídnou větší výkon při stejné maximální spotřebě.

Vzhledem k tomu, že aktuálně pod klasickým označením Apple neprodává žádný notebook a k dispozici je pouze MacBook Air a MacBook Pro, tak by dávalo smysl, že první volně prodejné zařízení s Apple Silicon bude MacBook.

Airtag

airtag bezdratove nabijeni
AirTag na bezdrátové nabíječce pro Apple Watch

O tomto lokátoru se dozvíte vše v souhrnu. Ve zkratce by se mělo jednat o Bluetooth lokátor, který bude fungovat podobně jako konkurenční Tile nebo Fixed Smile (v následujících dnech budeme recenzovat). Výhodou bude integrace do aplikace Najít. Cenu lze očekávat od 990 Kč.

AirPods Studio

airpods studio kozena sluchatka
AirPods Studio by měla být dostupná v luxusní a sportovní verzi

O těchto sluchátkách se už dlouho spekuluje. Byla očekávána už na předchozích eventech, ale zatím jsme se nedočkali. Listopadová keynote by tak mohla konečně naplnit očekávání a představit prémiová náhlavní sluchátka AirPods Studio. Podle spekulací by nemělo chybět aktivní potlačení hluku, které známe z AirPods Pro. Sluchátka by měla být dostupná ve 2 variantách: luxusní a sportovní. Cena by se měla pohybovat okolo 10 000 Kč.

Líbil se vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde