Nová revoluční vlajková loď společnosti Apple ještě není v regálech obchodů, ale společnost již přetahuje více uživatelů Android, než kdykoliv předtím, jak uvádí analýzy Consumer Intelligence Research Partners zveřejněná v úterý.

V předchozích třech čtvrtletích loňského roku společnost CIRP sledovala, že 14 až 17 procent spotřebitelů, kteří nakupují nové iPhony, přešlo ze zařízení Android. Nicméně, v posledním čtvrtletí – které začalo v červnu 2017 – analytická firma viděla, že procento nových uživatelů se skokově dostalo až na 20 procent.

Přesto v posledním čtvrtletí více než 75 procent nových zákazníků iPhone upgraduje z předchozího zařízení Apple – což naznačuje poměrně silnou loajalitu značky pro fanoušky Apple. Analytická společnost navíc uvedla, že nejnovější iPhone vlajkové lodě, iPhone 7 a iPhone 7 Plus, představovaly 81 procent celkového prodeje iPhone v USA. To lze dále rozdělit na 47 procent pro iPhone 7 a 34 procent Pro iPhone 7 Plus.

V posledním čtvrtletí se počet spotřebitelů, kteří nakupují nejnovější přístroje Apple atakoval 70 procent – což znamená, že za posledních několik měsíců došlo k nárůstu o více než 11 procent. Předpokládá se, že nárůst prodeje iPhone 7 je způsoben slevami pro dopravce a maloobchodní prodejny.

Na druhou stranu, prodej starších zařízení zaznamenal za posledních 12 měsíců poměrně prudký pokles. Ve prvním čtvrtletí 2016 představovaly starší modely přibližně 34 procent všech prodejů iPhone, tvrdí firma. V posledním čtvrtletí letošního roku však tento počet klesl na pouhých 19 procent prodeje v USA. Nicméně data společnosti CIRP jsou pro společnost Apple velmi důležitá, protože naznačují, že spotřebitelé se rozhodli pro novější a větší zařízení – i když se na obzoru objevuje velmi očekávaný iPhone 8 (aka iPhone Edition nebo iPhone X).

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde