Jednoduché opravy telefonu, jako je výměna baterie nebo displeje, jsou jednodušší, než si lidé myslí. Díky průvodcům, jako je iFixit a kouzlu eBay jsou informace a náhradní díly ještě dostupnější.

Ale postavit celý telefon z náhradních dílů? To je mnohem těžší úkol, zvláště když nepracujete v Shenzenu a stěží mluvíte místním jazykem.

Na kanálu YouTube bylo zveřejněno video, jak si lajk postavil vlastní iPhone pouze z náhradních dílů. Tento náš elektrotechnický hridna je ze Shenzenu, což je čínské město známé svou důležitou rolí v telefonním průmyslu. Zde se nachází montážní závody, včetně výrobního partnera Apple společnost Foxconn. Trh je zde proslulý elektronickými komponenty všeho druhu, takže je to výborné místo pro získání všech dílů potřebných pro složení iPhone.

Ale ve skutečnosti je to mnohem složitější, zvlášť, když jste cizinec a máte pouze omezené jazykové schopnosti. Pokud Vás má video něco naučit, tak to, že sestavení telefonu je relativně jednoduché. Důležité je však najít v obchodech správnou součástku.

Kolik jednotlivých dílů budete ke stavbě iPhone potřebovat pak záleží na Vašich odborných znalostech a také na zručnosti. Na videu byl použit celý zakoupený displej, ale ve skutečnosti si můžete i kompletní displej postavit pomocí speciálních nástrojů.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde