Obecně na tom jablečné telefony se spolehlivostí nejsou vůbec špatně. Na druhou stranu nemá smysl tvrdit, že problémové je jen zanedbatelné minimum přístrojů. I iPhone je elektronika jako každá jiná, takže se mu nevyhýbají závady všeho druhu. Ale co řeší technici ze specializovaného servisu zdaleka nejčastěji? Zřejmě vás nepřekvapí, že dominují rozbité displeje. O dalších závadách se dočtete v následujících řádcích.

Za prasklý displej mohou sami uživatelé

Servis Apple spadající do sítě opraven servisního centra ABAX nejčastěji řeší rozbitý displej. To je v případě iPhonů naprostá klasika. Nejedná se však o výrobní vadu, ale důsledek neopatrného zacházení ze strany zákazníka. Výjimkou nejsou ani případy, kdy se smartphone proletí ze čtvrtého patra, případně majiteli vypadne z kapsy při jízdě na motorce. Dobrá zpráva je, že zařízení většinou po výměně displeje funguje jako nové, bez ohledu na to, jak moc byl pád na zem tvrdý.

Poměrně mnoho zákazníků se na iPhone servis Ostrava obrací s požadavkem na výměnu již servisovaného displeje. Pokud byl vyměněn za lacinou náhradu nevalné kvality (obvykle se jedná o čínské napodobeniny), lze očekávat, že se zanedlouho projeví problikávání, ztráta barev apod. Odborníci ze servisu používají výhradně kvalitní náhradní díly na Apple, což potvrzuje i nízká míra reklamací.

Jaké další závady servisy pravidelně řeší?

Přestože problémy s displejem tvoří většinu zakázek, za zmínku stojí také poškozený nabíjecí konektor. Na vině je nešetrné zacházení, ale také prach a nečistoty.

Častým neduhem starších iPhonů (4. generace) je „vymačkané“ tlačítko. Příčina tkví v nevhodném materiálu. Novější zařízení tímto nešvarem netrpí, protože mají odlišnou konstrukci.

V případě modelu iPhone 4 dochází také k poruše bočního přepínače hlasitosti, jacku na sluchátka či vibračního přepínače, které byly umístěny na základní desce v jednom obvodu. V následujícím modelu iPhone 4S byla použito jiné konstrukční řešení a uživatelé se již s problémem nesetkávají.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde