Nový iPhone pro rok 2017 s OLED displejem vás identifikuje podle očí!

iPhone 7 se u některých uživatelů ještě ani pořádně neohřál a internet už je plný spekulací o novém iPhonu pro rok 2017. Jelikož se iPhone letos „dožije“ desátého výročí, očekávání jsou vysoká a všichni věříme, že je Apple bude chtít naplnit. Z různých zdrojů se šíří informace o nových funkčních vychytávkách i vylepšeném hardwaru telefonu. My se v tomto článku pokusíme všechny tyto informace shrnout a vytvořit ucelený obrázek nového iPhonu.

Dosud se technologické weby od USA až po Čínu neshodly, jaké modelové označení ponese nový iPhone. Někteří tvrdí, že se bude jednat o iPhone 8, další tvrdí, že Apple přistoupí k označení 7s nebo iPhone X. Téměř jisté už je, že iPhone nebude jen jeden. Očekává se představení nejvyššího modelu iPhone 8 nebo iPhone X a dvou levnějších variant (iPhone 7s a 7s Plus?).

Mnohé fanoušky telefonů s jablkem ve znaku asi nepotěší cenovka nejvyššího modelu. Protože se má jednat o tzv. „premium“ model, jeho cena vystoupá nad hranici 1 000 USD. To je cena, která u nás v přepočtu představuje zhruba jednu průměrnou mzdu a bude se tak jednat o nejdražší iPhone v historii. Navíc ceny pro Evropu budou určitě nadsazeny ještě o chlup výše. Apple se však poslední dobou snaží myslet i na méně movité zákazníky nebo lidi, kteří nechtějí za telefon utratit několikaměsíční úspory. Proto se očekává, že přijde i s dvěma levnějšími alternativami.

Možná se ptáte, proč je cena tak vysoko. Nové iPhony 8 budou disponovat displeji s technologií OLED, kterou můžeme znát např. z Apple Watch, ale u iPhonu zatím použita nebyla. Náklady na výrobu těchto displejů jsou o poznání větší, než tomu je u LCD panelů. Dalším důvodem je, že tyto displeje rozhodně nebudou žádní drobečkové. Jejich úhlopříčka má dosahovat 5,8 palců. Díky většímu displeji se Home button přestěhuje z hardwarového rámečku pouze softwarově na displej a zvětší se také kapacita baterie. To všechno jsou oprávněné důvody pro zdražení iPhonu 8.

Další novinkou u iPhonu 8 prý bude schopnost rozeznání gestikulace a mimiky díky novému laserovému sensoru a infračervenému sensoru poblíž webkamery. Využití si tato funkce najde například při přihlašování do aplikace Apple Pay, kde vás telefon identifikuje pomocí skenu očí.

Pokud si už představujete, jak asi bude nový iPhone vypadat, určitě vám napomůže informace, že tělo bude z nerezové ocele. Na přední i zadní straně telefonu však najdeme skleněné pláty. Levnější varianty by měly mít tělo celohliníkové, které je značně levnější. Další zvěsti se točily okolo zaobleného displeje. Už víme, že technologie OLED tyto možnosti má a nabízí se otázka, zdali je Apple u svého výročního modelu využije. Určitě bychom se nedivili, kdyby s takovou variantou přišel. Pokud se však zaoblený displej v modelové řadě Applu objeví, bude se týkat jen nejvyššího modelu.

Prostřednictvím analytické společnosti KGI Securitites se v poslední době šíří informace ohledně nabíjení nových iPhonů. Údajně by se všechny tři nové modely měly nabíjet bezdrátově. Na tento fakt by mohlo poukazovat i již zmíněné použití skleněných ploch na těle iPhonu, které jsou pro bezdrátové nabíjení nejlepší. Je nutno uznat, že pokud by opravdu všechny nové modely iPhonu zvládaly bezdrátové nabíjení, byl by to pro mnoho lidí důvod pro upgrade.

Jak to tak vypadá, asi se máme opravdu na co těšit. Pokud se vyplní alespoň větší část prognóz technických analytiků, dostaneme v tomto roce opravdu špičkový iPhone s OLED displejem, bezdrátovým nabíjením, větší pamětí a schopností identifikovat svého majitele pomocí snímání očí. Bez okolků můžeme předvídat, že i s cenovkou nad 1 000 USD se takový smartphone bude prodávat velmi dobře a mohlo by se jednat o menší technickou revoluci. Stoprocentní jistotu však získáme až s oficiálním představením nového iPhonu. To by mohlo nastat opět v září, jak je tomu už u Applu zvykem. Budeme se těšit!

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde