Vydání prvních MacBooků Apple s čipem M3 odloženo na rok 2024

Na rozdíl od některých nedávných spekulací Apple pravděpodobně nevydá své první MacBooky s novým čipem M3. Počkat si tak budeme muset až do roku 2024. Toto předpověd pochází z nové pětileté prognózy dodávek notebooků od DigiTimes.

Zpráva uvádí, že dodávky MacBooků v roce 2024 porostou o zhruba 5% díky novým modelům na bázi 3nm M3. To naznačuje, že první M3 MacBooky přijdou příští rok, a ne v roce 2023, jak někteří analytici dříve uváděli.

Analytici také naznačují vydání v roce 2024

Analytik Ming-Chi Kuo tuto časovou osu potvrdil v září a uvedl, že nové M3 MacBooky nebudou spuštěny před koncem roku 2023. Takže více zdrojů ukazuje na příchod prvních M3 Maců v roce 2024.

3nm výroba pro vylepšený výkon

Netrpělivě očekávaný čip M3 by měl být vyroben pomocí špičkového 3nm procesu od TSMC. To by mělo přinést významné zisky ve výkonu a energetické účinnosti ve srovnání s nynějším 5nm čipem M2.

O M3 se také šušká, že bude mít vylepšenou GPU s hardwarem inspirovaným A17 Pro v modelech iPhone 15 Pro. To by významně zvýšilo grafické schopnosti.

Načasování stále není jasné

Ačkoliv vše nasvědčuje roku 2024, plán Apple může být změněn. Sám DigiTimes nedávno uvedl, že nové MacBooky Pro o velikosti 14 a 16 palců by mohly přijít ještě před svátky. Ty by ale pravděpodobně měly stále čipy M2 Pro a Max, a ne první generaci M3.

Bez ohledu na to se přechod na 3nm M3 pro Macy nyní zdá být odložen alespoň do poloviny roku 2024. Na další zajímavý skok ve výkonu si tak budeme muset nejspíš ještě počkat.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde