První dojmy z MacBooku Pro (M3 Pro)

Dnes byly uvedeny na trh modely MacBook Pro s čipy M3 a M3 Pro a první zákazníci tak neztráceli čas a začali navštěvovat Apple Stores po celém světě, aby se jako první pochlubili ostatním uživatelům.

Nenápadný model M3 Pro

Model M3 Pro zůstává ve stínu svých sourozenců s čipy M3 a M3 Max, o kterých se více píše a diskutuje. Apple rozeslal tyto 2 nové modely recenzentům, ale o M3 Pro se toho zatím moc neví. Pro představu, M3 Pro disponuje paměťovou propustností 150GB/s, což je méně než 200GB/s u předchozího M2 Pro. Apple také upravil konfiguraci jader u 12jádrového čipu M3 Pro, který nyní obsahuje šest výkonnostních jader a šest úsporných jader, na rozdíl od osmi výkonnostních a čtyř úsporných jader u čipu M2 Pro.

Specifikace modelu MacBook Pro M3 Pro

Ukázkový model je 16palcový MacBook Pro M3 Pro za cenu 2 499 dolarů. Tento model je vybaven 12jádrovým CPU, 18jádrovým GPU, 18 GB sjednocené paměti a 512GB SSD, což slibuje silný výkon pro uživatele.

Výkonnostní metriky

Testování výkonu je klíčové a M3 Pro si vedlo obdivuhodně v testech Geekbench 6. Dosáhlo skóre 3085 v jednojádrovém a 15155 ve vícejádrovém testu. Pro srovnání, čip M2 Pro dosáhl skóre 2643 a 14206 ve stejných testech. To značí zlepšení jednojádrového výkonu o 16,7 % a vícejádrového výkonu o 6,7 % u M3 Pro. Je však třeba poznamenat, že tyto výsledky se mohou lišit, ale obecně se shodují s očekávaným zlepšením výkonu.

Výkon GPU se zlepšil jen minimálně, když M3 Pro dosáhlo v testu OpenCL skóre 51093 oproti 50302 u verze M2 Pro, což je nárůst pouze o 1,6 %.

Design a funkce

Kromě aktualizovaných čipů se design MacBooku Pro příliš nezměnil. Modely M3 Pro a M3 Max jsou nyní k dispozici ve velmi tmavé barvě Space Black, která je v praxi tmavší, než se očekávalo, a jak Apple sliboval, je odolná vůči otiskům prstů. Také došlo k mírnému zvýšení jasu displeje, který nyní poskytuje 600 nitů pro SDR obsah, což je nárůst z předchozích 500 nitů.

Sledujte nás pro nadcházející recenze a videa o modelech MacBooků Pro s M3 (a M3 Pro i M3 Max), která přijdou v průběhu týdne. Zatím si můžete níže prohlédnout první videa z unboxingu od zahraničních recenzentů.

Unboxing a rychlý test výkonu Macbooku Pro s M3 PRo Space Black
Unboxing Macbooku Pro se základním čipem M3

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde