Apple vydal iOS 17.0.3, opravuje přehřívání iPhone 15 Pro

aktualizace ios prehrivani

Apple vydal aktualizace iOS 17.0.3 a iPadOS 17.0.3 k opravě problému s přehříváním a vypínáním nových modelů iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Problém s přehříváním

Krátce po uvedení modelů iPhone 15 Pro v září si zákazníci začali stěžovat na problémy s přehříváním. V některých případech se telefony natolik přehřály, že se úplně vypnuly.

Apple potvrdil, že chyba v iOS 17 způsobovala přehřívání. Některé aplikace třetích stran, jako Instagram a Uber, také přetěžovaly nový čip A17 Pro, což problém ještě zhoršovalo.

Řešení přehřívání iPhone

Aktualizace iOS 17.0.3 a iPadOS 17.0.3 chybu přehřívání opravují. Apple navíc spolupracoval s vývojáři na optimalizaci problémových aplikací.

Apple uvedl, že titanový rám iPhonu 15 Pro přehřívání nezpůsobuje. Analytik Ming-Chi Kuo tvrdil, že problém je důsledkem kompromisů v návrhu tepelného systému. Apple to popřel s tím, že kombinace titanu a hliníku ve skutečnosti zlepšuje odvod tepla oproti oceli.

Apple uvedl, že aktualizace vyřeší problémy s teplotou. Nemá se přitom snížit výkon čipu A17 Pro.

Další opravy chyb v iOS

Aktualizace také opravují chybu jádra, která mohla umožnit zvýšení uživatelských oprávnění. Apple uvedl, že tato chyba byla zneužita v iOS verzích před 16.6.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde