Kuo: Za přehřívání iPhone 15 Pro můžou změny vnitřního uspořádání, ne čip

Modely iPhone 15 Pro čelí stížnostem na problémy s přehříváním. Avšak dle respektovaného analytika Ming-Chi Kua problém nevzniká kvůli novému čipu 3nm A17 Pro. Kuo je přesvědčen, že Apple udělal nešťastné designové kompromisy ve snaze snížit hmotnost, což mělo dopad na horší odvod tepla.

Snaha o snížení hmotnosti zhoršila odvod tepla

V rámci snahy snížit hmotnost modelů iPhone 15 Pro Apple zmenšil plochu pro odvod tepla a použil titanový rám. Tyto změny však měly negativní dopad na termální efektivitu telefonů. Je pravděpodobné, že kompromisovaný design termálního systému je skutečnou příčinou přehřívání.

Softwarové aktualizace by mohly pomoci, ale mohly by omezit výkon

Apple pravděpodobně bude chtít problém s přehříváním řešit prostřednictvím softwarových aktualizací. Avšak možnosti zlepšení mohou být omezené, pokud Apple sníží výkon procesoru A17 Pro, což by mohlo mít dopad na uživatelský zážitek.

Pokud se termální problémy nevyřeší, Kuo varuje, že by mohly snížit celkové prodeje iPhone 15 Pro během následujících měsíců.

Testy odhalily snížení výkonu za vysokého zatížení

Některé benchmarky a reálné testy odhalily, že zařízení snižuje výkon procesoru, když se modely iPhone 15 Pro přehřejí. To brání přehřátí, ale zpomaluje čip A17 Pro, dokud teploty neklesnou. Zatím není jasné, jak by se výkon mohl projevit v reálném světě při hraní her a aplikacích náročných na grafiku.

Diskutabilní dlouhodobá termální spolehlivost

Ačkoliv Apple měl chvályhodné cíle, jako je snížení hmotnosti, tyto problémy s přehříváním by mohly ohrozit spolehlivost a vést k rychlému opotřebení. Čas ukáže, zda aktualizovaný systém vydrží intenzivní zátěž během měsíců a let skutečného používání. Prozatím termální problémy vzbuzují pochybnosti o schopnosti modelů iPhone 15 Pro udržet maximální výkon, zejména při hraní her.

Závěr

Analýza Ming-Chi Kua naznačuje, že kořenem problému přehřívání iPhone 15 Pro je dání přednost estetice a štíhlé konstrukci před robustním termálním designem. Ačkoliv Apple může pokusit řešit problém prostřednictvím softwaru, hardwarová omezení mohou zabránit plnému řešení bez kompromisů. Pro některé uživatele by mohly být problémy s přehříváním klíčovým problémem.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde