Recenze iPhone 15: Zásadní krok vpřed

iphone 15 plus vs iphone 15

První recenze nejnovějších modelů Apple iPhone 15 a iPhone 15 Plus jsou venku, poskytují nám tak časný pohled na vylepšení a změny v letošních standardních modelech iPhone. Recenzenti tyto novinky obecně hodnotili jako podstatné aktualizace, které činí řadu iPhone 15 mnohem lákavější. Přinášíme vám výcuc toho, jak recenzenti nové modely hodnotili. Na konci článku naleznete i videorecenze.

Tip: Objednávat můžete už nyní u našich oblíbených, oficiálních Apple resellerů: Smarty, Alza a iWant

Propracovaný design s „dynamickým ostrovem“

dynamic island na novém iphone 15
Zdroj : CNN

iPhone 15 přináší osvěžený design, který jsme naposledy viděli u iPhone XR. To zahrnuje měkký matný skleněný zadní kryt a hladce tvarované okraje. Nové pastelové barevné varianty mají decentní eleganci. Přední část je nyní dominována pilulkovitým Dynamickým ostrovem, který nahrazuje starý výřez. Recenzenti považovali nový design za prémiový upgrade.

Nabíjení přes USB-C, ale omezená rychlost

Dlouho očekávanou změnou je přechod k nabíjení přes USB-C. To umožňuje iPhone 15 pracovat se stejnými kabely jako většina ostatních moderních zařízení. Apple však omezil port na starší rychlosti dat USB 2.0 místo rychlejšího USB 3.0. Přenosy souborů jsou tedy poměrně pomalé, což je zklamání pro tak drahý telefon.

Známý čip A16 Bionic

hry na iphone 15
Zdroj: CNN

iPhone 15 je poháněn loňským čipem A16 namísto nejnovějšího A17, který je v modelech iPhone 15 Pro. Nicméně A16 stále poskytuje vedoucí výkon v průmyslu, který snadno zvládne náročné aplikace a hry. Většina uživatelů pravděpodobně rozdíl nepostřehne.

Vylepšení fotoaparátů ve všech směrech

Kamery prošly letos významnými vylepšeními. Hlavní kamera nyní disponuje 48MP s přidanou flexibilitou fotografování jak v 48MP, tak v 24MP. Optický zoom nyní dosahuje až 2X a je k dispozici více softwarových ovládacích prvků pro fotografii. Také režim Portrét byl vylepšen. Ačkoliv kvalita obrazu nemusí být dramaticky lepší, kamery jsou výrazně schopnější.

Celkově iPhone 15 a 15 Plus přinášejí smysluplné inovace, jako je svěží design, užitečné vylepšení kamery a pohodlí USB-C. Standardní řada

Videorecenze iPhone 15

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde