Společnost Apple v úterý získala patent na technologii, která by umožnila dodavatelům potravin vložit nutriční hodnoty svých produktů na malé RFID štítky které budete moci svým Apple zařízením přečíst a systém pro Vás bude automaticky počítat Váš denní příjem kalorií, jak bylo zveřejněno Úřadem pro patenty a ochranné známky v USA (USPTO).

Patent č. 9,640,088 společnosti Apple nazvaný „Elektronicky přenášené informace o nutričních hodnotách“, popisuje způsob, jímž nutriční hodnoty – jako jsou kalorie, obsah tuku, cukru a bílkovin – mohou být zakódovány do RFID, které by umožnily číst informace o těchto nutričních hodnotách zařízením podporujícím technologii NFC, jako je iPhone, nebo Apple Watch.

Konkrétně patent popisuje metodu, podle níž mohou dodavatelé potravin přiřadit nutriční hodnoty na základě jednotlivých položek. V některých provedeních je elektronické zařízení, které je specifické pro výrobce, schopno kombinovat různé složky jedné potraviny, aby bylo možné zobrazit rozložení nutričních hodnot na jednotlivé položky. Například si objednáte hamburger u McDonald’s bez kečupu. Zařízení by bylo v podstatě schopno vytvořit značku RFID založenou na nutriční hodnotě tohoto jídla, což by umožnilo rozdělení chleba, masa, hořčice, cibule a dodatečného nálevu na základě předem definované kombinace hodnot.

Jakmile je zaměstnanec potravinářské služby schopen vytvořit RFID kód pomocí technologie vestavěné do zařízení společnosti Apple, může značku natisknout na obal nebo na potvrzení objednávky, což uživatelům umožní skenovat kód a přečíst její obsah pomocí kompatibilního mobilního zařízení .

V praxi by vynález mohl sloužit jako integrovaná součást aplikace pro počítání kalorií, přičemž by nemuseli uživatelé zaznamenávat svou konzumaci ručně, aby zjistili, jak vysoký příjem kalorií měli. V rámci této aplikace pro monitorování zdraví mohou být použity konkrétní metriky, které pomáhají uživatelům získat hlubší pochopení a analýzu svých denních způsobů stravování. V některých provedeních by kalorická / nutriční hodnota snímaného štítku mohla být pouze odečtena z denní dávky uživatele.

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde