Apple kupuje izraelskou společnost RealFace!

Nedávno jsme vás informovali o novinkách, které by mohl přinést iPhone 8. Nyní se některé prvotní domněnky začínají potvrzovat.

Izraelské „Timesy“ dnes rozšířily informaci, že Apple kupuje izraelský start-up RealFace. Jedná se o společnost, která se zaměřuje na počítačovou bezpečnost a strojové učení. Specializuje se také na technologii rozpoznání lidí na základě obličeje.

Tři roky starou firmu z Tel-Avivu Apple kupuje za 2 miliony USD. RealFace prý má technologie, které dokáží lidské tváři přiřadit unikátní IP a na základě toho je později rozeznávat. To vše je možné díky umělé inteligenci a procesu učení dané technologie. Lidé z RealFace dále vyvinuli také aplikaci Pickeez, která na základě rozpoznání obličejů dokáže shromažďovat fotografie s daným uživatelem napříč různými platformami.

Rozpoznání uživatelů podle obličeje nemusí představovat řešení pouze pro odemykání zařízení, ale do budoucna by nás mohlo osvobodit od věčného přihlašování se k různým účtům pomocí loginů a hesel, která neustále zapomínáme.

Nyní se tedy potvrzuje, že by nový iPhone měl být vybaven softwarem pro rozpoznání obličejů. Někteří tvrdí, že zmizí Touch ID, ale v podstatě není důvod, proč by obě technologie nemohly fungovat vedle sebe a jen na uživateli by bylo rozhodnutí, kterou z nich si vybere.

Je nutno zmínit, že RealFace je již čtvrtou izraelskou firmou v pořadí, kterou Apple kupuje. V porovnání s velkými akvizicemi v řádech stovek milionů, se však nákup startupu za 2 miliony nedá srovnávat. Jedná se však o další důkaz, že v Izraeli je řádně prorostlé technologické podhoubí a do budoucna se jedná o strategické místo pro rozvoj nových technologií a společností.

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde