iPhone Fold na obzoru: Samsung Display se chystá na výrobu ohebných displejů pro Apple

iphone fold

Po nějaké době zde máme opět nové spekulace o chystaných ohebných (skládacích) displejích v Apple produktech. Společnost Samsung Display, která je klíčovým dodavatelem pro Apple, nedávno reorganizovala svou strukturu. Tento strategický krok má údajně za cíl zlepšit činnost vzhledem k zaměření na vývoj skládacích displejů, a to nejen pro budoucí modely iPhonu, ale údajně i pro MacBook Pro.

Příprava na „iPhone Fold“

Dlouhodobé spekulace naznačují, že Apple pracuje na skládacím iPhonu, který je předběžně označován jako „iPhone Fold“. Očekává se, že tento přístroj bude mít obrazovku, která se dá složit napůl. Samsung Display, v očekávání této novinky, přeorganizoval své interní týmy, aby se soustředili na tuto technologii.


Kdo je Samsung Display?
Samsung Display, divize společnosti Samsung Electronics, se specializuje na výrobu OLED a QD-OLED zobrazovacích zařízení pro různé aplikace včetně chytrých telefonů, televizorů a automobilů. Sídlí v Jižní Koreji a má výrobní závody v několika zemích. Byla založena v roce 2012 a je světovým lídrem v oblasti displejových technologií.


Jihokorejská publikace The Elec uvádí, že tato reorganizace se konkrétně týká týmu, který je zodpovědný za dodávky pro Apple. Cílem je rozšířit jejich odbornost v oblasti skládacích displejů, v souladu s vizí Apple pro jeho budoucí zařízení.

Posílení divize pro malé a střední displeje

Divize Samsungu pro malé a střední displeje, zabývající se OLED a skládacími panely, je posilována. Důraz je kladen na proměnu skládacích zařízení v běžněji používané produkty. Růst této divize je klíčový, protože se aktivně podílí na vývoji flexibilních obrazovek pro různá využití.

Zvláštní pozornost je věnována spolupráci mezi Samsung Display a LG Display, oběma členům dodavatelského řetězce Apple, které pracují na panelech pro nadcházející skládací produkty Apple. To zahrnuje pozoruhodný 20,25palcový displej, což naznačuje ambiciózní plány na velká skládací zařízení.

Skládací MacBook Pro na obzoru

macbook pro fold se skladacim displejem

Ačkoliv skládací iPhone vzbuzuje značný zájem, není to jediný produkt který je v plánu. Rané spekulace z roku 2023 naznačovaly plány Apple na skládací MacBook Pro, jehož uvedení na trh se očekává někdy v roce 2025. Očekává se, že tento inovativní MacBook Pro se odchýlí od tradičních designů a bude mít formát celé obrazovky s dotykovou klávesnicí, podobně jako velký iPad.

Samsung, s jeho zkušenostmi v produkci pěti generací skládacích smartphonů, je dobře připraven pro výrobu těchto technologicky pokročilých součástek. Konsolidací vývoje skládacích produktů a panelů pod jedním týmem si Samsung Display klade za cíl nejen udržet, ale také rozšířit svůj náskok v oblasti skládacích displejů.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde