Herní režim na macOS Sonoma: Jak funguje a jak ho aktivovat?

herni rezim na macos sonoma

Apple nedávno představil novou funkci, herní režim, v novém macOS Sonoma. Herní režim je navržen tak, aby optimalizoval herní výkon na Macích s Apple Silicon tím, že hry mají prioritu přístupu k systémovým zdrojům.

Jak funguje herní režim na macOS Sonoma?

Když je herní režim aktivován, poskytuje hře nejvyšší prioritu přístupu k CPU a GPU Macu. To znamená, že více výpočetního výkonu je věnováno renderování grafiky a herní logice. Herní režim také snižuje prioritu procesů v pozadí, které nesouvisejí s hrou, aby zbytečně nezabíraly výkon.

Kromě toho herní režim zdvojnásobuje vzorkovací frekvenci Bluetooth pro bezdrátové herní příslušenství, jako jsou herní ovladače a AirPods. To snižuje vstupní a zvukovou latenci, což vede k responzivnějšímu a realtimovému hernímu zážitku.

Jak zapnout herní režim

Herní režim se automaticky aktivuje při spuštění hry v režimu celé obrazovky na Macu s Apple Silicon:

  • Najděte zelené tlačítko v levém horním rohu okna se hrou.
  • Vyberte „Spustit režim celé obrazovky“ z menu.
  • V menu se objeví položka herní režim, která potvrdí, že je aktivní.

Jak vypnout herní režim

Herní režim se automaticky vypne při ukončení režimu celé obrazovky. Avšak lze jej také ručně deaktivovat prostřednictvím ikony herního režimu v liště menu, zatímco zůstáváte v režimu celé obrazovky.

Pokud je herní režim vypnut, zůstane deaktivován pro danou hru, dokud nebude opět zapnut, i když je hra ukončena a znovu načtena.

Co na to hráči na Macu?

První reakce hráčů na Macu ukazují, že herní režim poskytuje znatelné zvýšení snímkové frekvence a celkového výkonu ve hrách. Zisky jsou nejvíce patrné při spuštění graficky náročných her.

Díky uvolnění systémových zdrojů a snížení latence přibližuje herní režim od Apple hraní na Macu k responzivnosti a plynulosti, kterou hráči požadují. Toto zlepšení doplňuje impozantní grafický výkon čipů Apple Silicon a pomáhá Macům stát se více univerzálními a schopnými herními stroji.

Závěr

Herní režim je jednoduchý, ale účinný způsob, jak Apple optimalizuje Macy pro hraní. Tato funkce ukazuje zájem Apple o rozšíření využití Macu jako všestranného počítače, vhodného pro práci i hraní. Pro nadšence do her na Macu je herní režim skvělým doplňkem, který umožní plynulejší herní zážitek.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde