Apple koupil startup Xnor.ai zabývající se AI za 200 milionů dolarů

Xnor je tři roky starý startup založený v Seattlu, který se zaměřuje na strojové učení na chytrých zařízeních jako jsou mobilní telefony, automobily, hodinky a další.

Strojové učení přímo v zařízení

Modely strojového učení používané Xnorem jsou schopny běžet bez potřeby extrémního výpočetního výkonu, proto je možné, aby tyto modely běžely přímo na daném zařízení, nikoliv v cloudu. Apple, který je známý bezpečností svých zařízení, preferuje tuto variantu strojového učení, jelikož by přinesla vyšší zabezpečení uživatelských dat.

První využití při rozpoznávání obrazu

Jako první nalezla technologie od Xnoru využití v bezpečnostních kamerách, které pomocí analýzy obrazu detekovaly osoby a posílaly upozornění. Dalším využitím těchto kamer by do budoucna mohlo být například sledování regálů v obchodech a na základě toho automatizace inventur.

Zlepšení Siri

Hlasová asistentka Siri od Apple v posledních letech začala zaostávat za konkurencí od Google a Amazonu, proto Apple v posledních dvou letech významně investuje do startupů zabývající se vývojem AI. Investice Apple do startupu Xnor.ai, který se zabývá zvyšováním inteligence smart zařízení, zatím nebyla oficiálně potvrzena. Web GeekWire tuto informaci získal od svého informátora a kontaktoval Apple i Xnor s žádostí o potvrzení. Apple poskytl pouze obvyklou odpověď, že čas od času kupují menší firmy, ale o této problematice nijak neinformují. Při návštěvě v sidle Xnor.ai bylo zjevné, že aktuálně probíhá stěhování zaměstnanců.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde