Testy pevnost iPadu Pro M4: jde snadno ohnout?

ipad pro bendgate

Nové iPady Pro jsou nejtenčími zařízeními od Applu, což okamžitě vyvolalo obavy ohledně jejich odolnosti. Několik YouTuberů proto otestovalo nový 13palcový iPad Pro, který je pouze 5,1 mm tlustý a zjistili, jak moc je odolný.

Test ohybu od JerryRigEverything

Zack Nelson z JerryRigEverything je známý svými testy odolnosti a zejména testem ohnutí iPadu Pro z roku 2018. Ve svém nejnovějším videu provádí několik testů odolnosti na novém iPad Pro, včetně pálení skla plamenem a škrábání skla a hliníkového krytu žiletkou.

Samotné otestování pevnosti při ohnutí probíhá v čase 8:30. Nejprve se Nelson pokouší ohnout iPad Pro horizontálně (při držení na šířku). Poznamenává, že při pokusu o ohnutí je iPad až podezřele odolný. Následně při použití větší sílyse mu podaří prasknout sklo. Celkově však iPad Pro hodnotí jako poměrně odolný.

Druhý test přichází při pokusu o ohnutí iPadu Pro při držení na výšku. Místo, jde se nachází port USB-C se ukáže jako nejslabší místo iPadu ve kterém se téměř přelomí.

Test ohybu od AppleTrack

Sam Kohl z AppleTrack provedl třináctiminutový test, ve kterém zjišťuje odolnost jak 11palcového, tak 13palcového iPadu Pro. Jeho zjištění jsou podobná výsledkům JerryRigEverything: iPady dobře obstojí při horizontálních ohybech, ale při vertikálních ohybech utrpí značné poškození. Po testování horizontálního ohybu Kohl porovnává poškození 13palcového iPadu Pro s předchozím 12,9palcovým modelem a zjišťuje, že poškození je velmi podobné. Také je ohromen, že displeje testovaných iPadů stále fungují.

Test ohybu od MobileReviewsEh

Aaron Ho z MobileReviewsEh přistupuje k testu jinak. Namísto použití rukou položí iPad Pro na platformu a aplikuje tlak na centrální bod přidáváním závaží. Při tlaku 31,75 Kg (70 liber) iPad Pro vykazuje vážné deformace, ale stále funguje. Až při tlaku 43 Kg (95 liber) iPad úplně selže.

Závěr: Jak odolný je M4 iPad Pro?

Po shlédnutí 3 testů víme, že iPad Pro dokáže vydržet značné množství tlaku, než se ohne. Proto by měl být v tašce nebo batohu v bezpečí. Přesto je stále rozumné investovat do pouzdra, aby byl dodatečně ochráněn.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde