iPhone SE 4 bude mít pravděpodobně šasi z iPhone 14

iphone se4 spekulace

iPhone SE 4, kódově označovaný jako „Ghost“ a identifikovaný jako D59, představuje významný posun v přístupu společnosti Apple k low-cost řadě iPhone. Tento nadcházející model má nahradit třetí generaci iPhone SE a odkloní se od designu iPhone 8. Místo toho se bude více podobat základnímu modelu iPhone 14.

Přijetí vzhledu inspirovaného iPhone 14

iPhone SE 4 převezme plochý design šasi iPhone 14, včetně rozměrů. Tím dojde k odklonu od klasického domovského tlačítka Touch ID a přechodu k formátu s celou obrazovkou na přední straně, podobně jako u iPhone 14. Face ID tak bude hlavním prvkem zabezpečení.

Porovnání rozměrů a hmotnosti

Pro poorvnání vývoje velikosti, zde je srovnání s iPhone 14 a třetí generací iPhone SE:

 • Rozměry a hmotnost iPhone 14:
  • Délka: 146,7 mm
  • Šířka: 71,5 mm
  • Tloušťka: 7,80 mm
  • Hmotnost: 172 g
 • Rozměry a hmotnost iPhone SE 3:
  • Délka: 138,4 mm
  • Šířka: 67,3 mm
  • Tloušťka: 7,3 mm
  • Hmotnost: 144 g

iPhone SE 4 se očekává, že bude o něco lehčí než iPhone 14, s hmotností přibližně 165 gramů.

Kamera a designové prvky

Nový iPhone SE 4 bude obsahovat jediný 48megapixelový zadní fotoaparát, pod projektovým názvem „Portland“, s odlišným designem zadního krytu. Toto pokračování v používání jediného fotoaparátu je v souladu s předchozími modely iPhone SE. Umístění blesku zůstává konzistentní s dřívějšími modely.

Materiály a varianty barev

Neočekávají se žádné změny materiálů. iPhone SE 4 bude využívat stejného hliníku 6013 T6 jako iPhone 14, doplněného skleněným zadním krytem. Mezi barevnými variantami by měla být černá varianta podobná barvě Midnight u iPhone 14.

Inovativní funkce: akční tlačítko a port USB-C

Významným přídavkem je víceúčelové akční tlačítko, umístěné nad tlačítky hlasitosti. Tato funkce, poprvé představená v iPhone 15 Pro, se stane standardem v řadě iPhone 16 a očekává se, že bude zahrnuta i v iPhone SE 4. Další významnou aktualizací je zahrnutí portu USB-C, což značí posun od tradičního portu Lightning společnosti Apple.

Časová osa vydání a stav vývoje

Aktuální vývojové stádium iPhone SE 4 naznačuje potenciální datum vydání v roce 2025. Je však důležité poznamenat, že tyto údaje jsou založeny na informacích z předvýrobní fáze a mohou se změnit v průběhu vývoje produktu.

Spekulace o chystaném modelu iPhone SE 4 zdůrazňuje závazek společnosti Apple k rozvoji své cenově dostupné řady iPhone, přibližující se ve svém designu a funkčnosti více k vlajkovým modelům.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde