Clubhouse: Co se tam řeší a koho sledovat? Stručný přehled po týdnu používání a výhled do budoucna.

clubhouse po tydnu zkusenosti a nazor

Poslední týdny zažívá v České republice boom nové sociální sítě Clubhouse. Neodolal jsem a taky jsem se vydal prozkoumat, co Clubhouse nabízí. Nebudu do detailu vysvětlovat základní informace, ty už shrnuli jiní. Podíváme se tak na osobní zkušenosti a názor běžného uživatele.

Jsem na Clubhouse, ale nemám pozvánky

O tom, že pro připojení ke Clubhouse potřebujete pozvánku jste nejspíš už četli. Druhou variantou je možnost, že vás schválí někdo, kdo vás má v kontaktech. Já jsem se na Clubhouse dostal pomocí druhé varianty. Jak jsem ale zjistil, nemám k dispozici žádnou pozvánku. Pouze mě aplikace informuje, že pozvánky dostanu, až jako odměnu za aktivní účast v aplikaci. Po týdnu aktivního používání však stále žádnou nemám. Když jsem chtěl někoho autorizovat na základě toho, že ho mám v kontaktech, tak jsem zjistil, že výzva ke schválení se neobjeví u každého. 

Jaká se řeší témata?

Jak jistě víte, základním kamenem, na kterém celá služba stojí je zvuk. Tvoří se místnosti, kde se diskutuje o různých tématech a vy se můžete připojit, poslouchat a případně i přihlásit o slovo. Obecně nejčastěji vídám „roomky“, kde se řeší politika, kryptoměny a marketing. Je zde ale i plno dalších témat od běhání a seberozvoje přes humor až po večerní diskuze na volné téma. Pokud chcete mít přehled o nových zajímavých „roomkách“, tak se vyplatí sledovat vedle přehledu v aplikaci i Facebookovou stránku Clubhouse Česko.

Koho sledovat

Hlavní českou osobností, která zajímá fanoušky Apple, je na Clubhouse beze sporu Petr Mára. Aktuálně má z českých osobností nejspíš i nejvíce sledujích (3.2. má 28 100 sledujících). Je zde ale i plno dalších osobností jako jsou například: Petr Ludwig, Luděk Staněk, Tomáš Čupr, Kovy, Kazma, Dominik Feri a Stanislav Hruška. 

Budoucnost a monetizace 

Můj pohled na budoucnost Clubhouse je takový, že vzhledem k omezení vstupu do aplikace pomocí pozvánek se bude Clubhouse ještě pár měsíců rozrůstat a udrží si současnou popularitu. Postupem času však začne opadat původní nadšení a uživatelé budou po čase osekávat čas strávený v aplikaci. To by mohlo vést k vytřídění obsahu, kdy zůstanou jen opravdu populární nebo kvalitní diskuze. 

Co se týče monetizace, tak Clubhouse oznámil, že v následujících měsících spustí možnost zaslání příspěvku tvůrcům. Není ještě jasné, jak to bude přesně fungovat, ale nabízí se zejména možnosti předplatného a prodeje „vstupenek“.

Předchozí článekJak sdílet polohu iPhone?
O Apple se zajímám už více než 10 let. Mým prvním zařízením byl iPod, díky kterému jsem objevil, jak skvěle fungují Apple zařízení. Postupně jsem se z nadšence, který se zajíma o Apple, posunul až k psaní na Applemagazin.eu.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde