iPhone 15: Poslední úniky těsně před představením odhalují mnoho změn

iphone 15 poslední úniky

Poslední zpráva od Marka Gurmana z Bloombergu odhalila několik významných detailů týkajících se nadcházejících modelů iPhone 15 a iPhone 15 Pro pouhé dny před oficiálním oznámením Apple.

Rámeček z titanu pro zlepšenou odolnost a hmotnost

Gurman uvádí, že modely iPhone 15 Pro přejdou k designu s rámečkem z titanu. To udělá telefony odolnějšími a zároveň sníží jejich hmotnost o zhruba 10 %. Titan bude mít kartáčovaný vzhled namísto leštěné nerezové oceli, aby se omezily otisky prstů.

Větší displeje s menšími rámečky

Očekává se také, že modely iPhone 15 Pro budou mít tenčí rámečky, zhruba o třetinu menší než u série iPhone 14 Pro. To umožní mírně větší displeje při stejné velikosti zařízení.

Prodloužená životnost baterie díky novému čipu A17

Díky novému 3nm čipu A17 Bionic by měly modely iPhone 15 Pro nabídnout lepší výdrž baterie oproti svým předchůdcům. Přesné hodnoty nejsou jasné, ale měly by být významné.

Vylepšení telefoto a ultraširokoúhlých kamer

Poprvé od jejich zavedení zvýší modely iPhone 15 Pro počet megapixelů v telefoto a ultraširokoúhlých kamerách. Gurman uvádí, že obě kamery získají zvýšení od 12MP.

Rychlejší bezdrátové nabíjení pro celou řadu

Očekává se, že celá řada iPhone 15 získá podporu pro rychlejší bezdrátové nabíjení. Nabíjení kabelem by také mohlo být vylepšeno.

Nový čip U2 pro vylepšené sledování polohy

Všechny modely iPhone 15 také získají nový čip U2 ultraširokého pásma od Apple. To umožní přesné lokalizování lidí a zařízení pomocí funkcí jako Najít.

Značení Pro Max zůstává

Některé spekulace naznačovaly, že iPhone 15 Pro Max by mohl přejít k značení ‚Ultra‘, ale Gurman potvrzuje, že ponechá název Pro Max.

Shrnutí

Celkově modely iPhone 15 Pro představují významný krok vpřed s mnoha vylepšeními v oblasti displeje, konstrukce, kamer, výdrže baterie a dalších. Standardní modely iPhone 15 nabídnou střídmější novinky, ale stále zahrnují vylepšení, jako je nový čip U2.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář
Prosím zadejte své jméno zde